טלפון 08-8580262

נייד 050-9099068

מתי יש לפנות אסבסט?

לא פעם נתקל בגגות אסבסט שהונחו ואטמו מבנים ישנים ונשארו שם לאורך השנים. הכל היה טוב כשלוחות האסבסט הללו היו שלמים ותקינים, אבל כאשר אלה מתפרקים, מכל סיבה שהיא, יוצאים מהם סיבי אסבסט לאוויר שמסוכנים מאוד לנשימה ולבריאות שלנו.

סיבי אסבסט שנמצאים על גגות מבנים הם סיבים שעשויים להשתחרר מלוחות אסבסט שנשברו או התרסקו או שמא נשרפו.  אסבסט שבור מסוכן לכל מי שנמצא בקרבתו, לרבות לאנשים שדרים בסמוך אליו לאורך זמן. לכן קיימת חובה בהולה של בעל הנכס לנקוט במידי במניעת המשך המפגע ולהסיר את האסבסט מהגג ולשם כך יש עליו לדאוג לבצע פירוק ופינוי של גג האסבסט.

 

כיצד יודעים אם קיים אסבסט בגג?                                                                                                      

אם יש לכם חשש, אפילו קטן, שהגג שלכם מתחיל להתפרק ואתם לא בטוחים שמדובר באסבסט ורוצים לוודא זאת, חשוב לבצע בדיקה מיוחדת שנקראת  -צובר. במידה ובדיקת הצובר הראתה כי אכן קיים חומר אסבסט, צריך לפנות לאדם שתחום עיסוקו הוא פירוק ופינוי גגות אסבסט. הוא האדם שמחזיק ברישיונות המתאימים ומוסמך לבצע את העבודה הזו, בפרט – פירוק גגות אסבסט.

 

סדר הפעולות לפינוי מפגע אסבסט                                                                              

לפני הכל יש לבקש בקשה להיתר ביצוע עבודה באסבסט על ידי קבלן מורשה, ורק לאחר מכן יש לבצע את העבודה עם צוות מקצועי של עובדים שנמצאים במעקב בריאותי. על הצוות יפקח כל העת מפקח שגם הוא מורשה לעסוק באסבסט. כל זמן העבודה חובה לתחום את המקום בו מתקיימת העבודה ולעשות כל מה שניתן על מנת למזער מסיבי אסבסט שירחפו באוויר. בתום העבודה חובה לבצע בדיקות מדידה של ריכוז הסיבים שנותרו, על ידי מכשור מיוחד וצוות עובדים שהוסמכו לכך.

 

חוקים בעבודות אסבסט                                                                                     

לפי חוק למניעת מפגעי אסבסט ואבק שנמצא כמזיק לבריאות, כל עבודה שדורשת עיסוק באסבסט  לרבות פירוק ופינוי גגות אסבסט, חייבים בהיתר מטעם המשרד להגנת הסביבה, שכן בכל עבודה עם אסבסט יש סיכון שסיבי אסבסט יתפזרו לסביבה, ויש סכנה לבריאותם של כל העוסקים במלאכת הפירוק שנמצאים בסמוך.

זקוקים לבדיקת אסבסט? פינוי או פירוק של גגות אסבסט? פנו אלינו דרך האתר  או בטלפון – 050-9099068 ואנו נשמח לסייע לכם בכל מה שקשור לפינוי ופירוק גגות אסבסט באמצעות צוות עובדים מקצועי, מורשה ומוסמך.