טלפון 08-8580262

נייד 050-9099068

מדוע חשוב לבצע איטום מרפסת מרוצפת?

בניין מגורים, בין אם פרטי או גרים בו מספר משפחות, חשוף לנזקי גשמים ומזג אוויר. עיקר הפעילות המונעת מתרכזת סביב הגג ( סיוד או זיפות כהגנה על התקרה של הקומה העליונה ביותר ) אולם בבתים רבים בישראל קיימת הזנחה כשהנושא מגיע למרפסות חשופות. אנו סומכים על מערכת הניקוז בקצה המרפסת ומשקיעים אפס זמן או מאמץ במניעת נזקים כשמדובר ברצפת המרפסת. גשמים, לחות, ברד, שלג – כל אלו משפיעים על המרפסת ויציבותה לאורך זמן. למשל, רטיבות כתוצאה מגשמים מחלחלת אל הבטון ומייצרת בו נזקים, בין אם קיים ריצוף או לא. החשיבה כי מים אינם חודרים רצפות אינה נכונה ולשם כך חשוב לבצע איטום מרפסת מרוצפת, בכדי לוודא כי היא תשמר ותהיה אטומה לאורך זמן.

ההבדל בין סוגי עבודות איטום

ישנן דרכים שונות לביצוע עבודות איטום במרפסת מרוצפת, ולכל אחת היתרונות והחסרונות שלה. השיטה היעילה ביותר היא פירוק הרצפות, ביצוע עבודת האיטום, ולבסוף הרכבת המרצפות חזרה במקומן. באופן זה, ניתן לבצע איטום איכותי ויסודי.

שיטות אחרות – כגון איטום הריצוף הקיים והוספת שכבת ריצוף שנייה, או איטום מרצפות המרפסת בחומרי איטום שונים יכולות לספק תוצאות טובות ומחירן זול יחסית, אך לטווח הארוך הן נחשבות לפחות יעילות, זאת מאחר והאיטום אינו נעשה ברמת השכבה העיקרית, הבטון מתחת לריצוף.

בחירת חומר האיטום המתאים

בשוק קיימים שני סוגי חומרי איטום: מבוססי סיליקון ומבוססי מים. איטום המבוסס סיליקון הינו היקר מבין השניים, אך יעילותו גבוהה יותר:

  • עמידות לאורך זמן
  • תדירות החלפת האיטום נמוכה
  • גשם לא צפוי ביום שלאחר האיטום לא יפגע בעבודה שבוצעה

לעומת זאת, חומר איטום מבוסס מים הינו זול יותר, נוח יותר לעבודה וגם לניקיון אחריה.  בחומר מבוסס מים יש לבצע עבודות איטום בתדירות גבוהה יותר, והוא רגיש יותר להשפעות האקלים. איטום מרפסת מרוצפת יכול להיעשות בשתי השיטות ביעילות, זו שאלה של כדאיות כלכלית מול יעילות ופרקטיות.

 

איטום מרפסת מרוצפת מחיר

במקרה של איטום מרפסת מרוצפת מחיר מהווה פרמטר חשוב בהחלטה. התהליך הראשון יקר בהרבה וארוך יותר: מספר ימי עבודה, בלאי אפשרי של מרצפות, חוסר נוחות זמנית לדיירים וכו’ לעומת התהליך השני ( איטום מרפסת ללא פירוק והרכבה ) שהוא קצר יותר, זול יותר אבל פחות יעיל.

למידע נוסף לחצו כאן

לקבלת מידע נוסף על עבודות איטום, יתרונות וחסרונות השיטות השונות, צרו קשר עם ח.ב איטום וציפוי במערכות מתקדמות בע”מ לייעוץ ראשוני. טלפון 08-8580262.