טלפון 08-8580262

נייד 050-9099068

איטום גג רעפים – איך זה נעשה?

בידוד גג הרעפים, או כל גג אחר, מהווה מרכיב מהותי וחשוב מאד בכל תהליך של בנייה. איטום גג רעפים מצריך התייחסות מעמיקה עוד בשלבים הראשונים של תכנון הבית וזאת כדי לספק לגג את רמת האיטום הנדרשת לו ולהימנע מנזקים חמורים בהמשך (בין אם למבנה עצמו ובין אם לרכוש). איטום גגות רעפים ובידודו של הבית, הנעשה בצורה מקצועית ונכונה יפחית משמעותית את הצורך בפתרונות חימום וקירור וכן יחסוך בהוצאות הכספיות, הנלוות לכך לרוב.

מניעת חדירת מי גשמים ועמידה בפני קרני השמש החזקות

איטום ובידוד גג רעפים צריך לעמוד בכמה דרישות כדי ליצור את המענה המתאים. ראשית, מכיוון שגג הרעפים סופג קרינה חיצונית גבוהה מאד, על האיטום למנוע את כניסתה לתוך המבנה ובכך גם למנוע את הצטברותו של חום לא רצוי. שנית, בעזרת איטום נכון, ניתן יהיה גם למנוע חדירת מי גשמים אל גג הרעפים, מה שעשוי להוביל בעקבותיו לרטיבות וגם להיווצרות עובש שמסוכן לבריאות.

להתחיל עוד בשלב התכנון

כאשר מתכננים את פרויקט האיטום והבידוד, יש לבצע את ההליך כבר בשלביו המוקדמים מאד של תהליך תכנון המבנה כולו. הדבר נובע בשל העובדה שתחילה יש להניח את שכבות בידוד הגג ישירות על המשטח הקיים ורק לאחר מכן יש להניח את הרעפים. במקרים בהם מדובר בבתים ישנים, בתים קיימים, יש צורך בהסרת גג הרעפים הקיים על מנת להניח את שכבת הבידוד הרצויה העוזרת גם באטימות המבנה.

חומרי איטום שונים

ישנם חומרים שונים המשמשים לצורך איטום ובידוד גגות רעפים, כמו: יריעות אלומיניום, המכילות יריעות מיוחדות של בועות אוויר המספקות את הבידוד התרמי הנדרשת, יריעות העשויות מכמה שכבות המכילות רדיד של אלומיניום וסיבי פוליאסטר וכן בידוד באמצעות קלקר, צמר בידוד מיוחד ופוליפאן. סוג גג הרעפים משפיע גם הוא על מידת האיטום המתקבלת, וזו גם הסיבה מדוע חשוב לבחור רעפים המספקים את מידת הבידוד הנדרשת אך כאלה שאינם אטומים כדי למנוע מצב של חימום יתר בתוך המבנה. במקביל, יש לשלב רעפי אוורור בחלקים העליונים של הגג, העוזרים בהוצאת האוויר החם החוצה.

למידע נוסף לחצו כאן

יש לכם גג רעפים או אתם בונים בית עם גג רעפים? חברת ח.ב איטום וציפוי במערכות מתקדמות בע”מ, היא הכתובת הנכונה לפנות אליה כדי ליהנות מפתרונות האיטום והבידוד הנדרשים לכם. לסקירת שירותי החברה, לחצו בכפתור ולקבלת פרטים נוספים בטלפון, צרו קשר במספר 08-8580262