טלפון 08-8580262

נייד 050-9099068

רצפת אפוקסי לתעשייה

רצפת אפוקסי לתעשייה הינו דבר שכיח ומבוקש בייחוד בגלל יתרונותיו הרבים:

רצפת האפוקסי לתעשייה מעניקה כיסוי אסתטי לשטח, כיסוי איכותי, יעיל, בעל עמידות לחומרים כימיים שונים ורב גוני בשימושיו השונים ובנוסף מקנה ערך עיצובי. האפוקסי משמש גם כשכבת בידוד ואיטום מפני חדירת מים, נוזלים וחומרים כימיים שונים המשמשים את התעשייה ומבטיח עמידות לאורך שנים. התוצאה המתקבלת מעבודת ציפוי אפוקסי הינה רצפה בגימור ואיכות גבוהה, אחידה, אטומה וקלה לתחזוקה.

אז מהי רצפת אפוקסי?

רצפת אפוקסי הינה ציפוי לרצפות שמורכב מתערובת של מספר חומרים ורכיבים המגיעים בשני רכיבים במצב נוזלי או צמיגי - בסיס וחומר מקשה, כאשר בעת ערבובם יחד נוצרת ריאקציה כימית הגורמת להתקשות וכך נוצר חומר הציפוי. ציפוי האפוקסי יכול להיות שקוף או צבעוני ומתאים לכלל סוגי הרצפות ובכך מאפשר שיקום ושיפור מראה הרצפה ועיצוב רענן ומסוגנן.

ניתן להתאים את רצפת האפוקסי לתעשייה לפי צורכי הלקוח : בעוביים שונים, במגוון רחב של צבעים לפי מניפת RAL, התאמת החומר לתשתית הקיימת ולשימושיי הרצפה המיועדת לציפוי ולסביבה לדוגמא : גמר מחוספס למניעת החלקה, עמידות כימית, עמידות בפני שחיקה ועוד.

לרצפות יצוקות באפוקסי יש יתרונות רבים:

 1. עמידות גבוהה – את החומרים מתאימים לפי השימושים השונים והייעוד כדוגמת ציפוי אנטי סטטי, ציפויים עמידים בפני שינוע, ציפויים דקורטיביים ועוד. רצפות אלה שימשו בעבר את אולמות הייצור בתעשייה ותוכננו לעמוד בפני משקלים כבדים וחומרים כימיים שונים, אך כיום הן הופכות פופולריות יותר ויותר גם בבתים פרטיים, משרדים, חנויות ואולמות תצוגה. אמנם מקורן של הרצפות הללו הוא תעשייתי אך ניתן לשלב אותן כחלק מעיצוב חלל בכל רצפה קיימת.
 2. ציפוי האפוקסי מבוצע במגוון רחב של צבעים, מרקמים ודוגמאות ייחודיות לפי דרישות הלקוח.
 3. ניתן  לבצע את רצפת האפוקסי לתעשייה בחלוקה לאזורים שונים, כולל סימונים בצבע אפוקסי על גביי היציקה לתיחום אזורי תפעול שונים.
 4. ניתן להתאים את עובי היציקה בהתאם לצורך ולדרישה מ-1 מ"מ עד 12 מ"מ.

שיטות עיקריות ליישום של ציפוי אפוקסי:

לפני ביצוע רצפת האפוקסי יש לבצע הכנה בתשתית הקיימת הכוללת. חשוב להקפיד כי על התשתית הקיימת אין כתמי שמן אשר ידחקו את האפוקסי לצדדים. באם קיימים יש להסיר כתמי שמן ועל הרצפה להיות נקייה ויבשה. לאחר מכן יש לבצע שיוף הרצפה הקיימת, ביצוע תיקונים מקומיים בשפכטל אפוקסי על מנת לייצר תשתית יציבה לציפוי וביצוע שכבת פריימר אפוקסי על גבי התשתית הקיימת ולהמתין להתייבשותה. לאחר מכן יש לבצע את הציפוי הנדרש:

 1. צבע אפוקסי – צביעה של המשטח בשתי שכבות צבע אפוקסי, כאשר העובי המתקבל הוא של כ-0.4 מ"מ.
 2. ביצוע יציקת אפוקסי בעל פילוס עצמי – שיטה זו היא השכיחה יותר. התוצאה המתקבלת הינה משטח אחיד בגימור חלק ומבריק ולפי הגוון המבוקש. עובי הרצפה נע בין 1 - 3 מ"מ.
 3. אפוקסי רב שכבתי – זוהי שיטה הנפוצה ברצפות תעשייתיות, כאשר בשכבה העליונה נעשה שימוש בגבישי קוורץ בגודל ובצבע הנדרש לקבלת משטח מחוספס למניעת החלקה ובעל עמידות גבוהה.

 

רצפת אפוקסי מחיר למטר

החיוב עבור רצפות האפוקסי מחושב בדר"כ לפי מחיר למטר מרובע. מחירי ציפוי האפוקסי משתנה בהתאם לפי מספר פרמטרים:

 1. התשתית הקיימת – באם התשתית הקיימת בעייתית (בטון שבור, אפוקסי קודם שהתקלף מתקנים מקובעים בשטח העבודה וכדומה) יש לבצע הכנה מורכבת יותר ולכן העלות מתייקרת.
 2. עמידות האפוקסי – ניתן לבצע עבודת אפוקסי עם עמידות לפי השימושים הנחוצים: עמידות גבוהה לחומרים כימיים, רצפות אנטי סטטי וכדומה. סוג החומר שייבחר ייקבע את המחיר למטר לרצפת האפוקסי.
 3. טכניקות הגימור – עבודה בדוגמאות ייחודיות, גמר מחוספס וכדומה מייקרים את המחיר למטר בהתאם.
 4. שטח העבודה – ככל ששטח העבודה לביצוע יהיה גדול יותר כך המחיר יוזל בהתאם. לכן רצוי לרכז מספר עבודות במקביל על מנת להוזיל את עלויות העבודה.

 

אמנם עלויות רצפת האפוקסי לא זולות, אבל אתם עלולים לשלם את אותו מחיר או אפילו יותר על סוגי רצפות אחרות. בהסתכלות לטווח ארוך יש חיסכון בעלויות איטום, תחזוקת הרצפה ועוד.

רצוי לבצע את עבודות האפוקסי אצל בעל מקצוע המתמחה בביצוע עבודות אפוקסי, בעל המלצות ובעל ניסיון בייחוד בגלל מורכבות העבודה וייבושו המהיר של החומר.

ח.ב איטום וציפוי במערכות מתקדמות בע"מ – חברתנו מתמחה בביצוע עבודות אפוקסי, יציקות, ציפויים ולכל סוגי המבנים תוך שמירה על רמת סטנדרטים מהגבוהות בתחום, שבאה לידי ביטוי בשימוש בחומרים האיכותיים בעלי הטכנולוגיה החדשנית ביותר ושמירה על רמת שירות נאותה. לפרטים נוספים, ייעוץ וקביעת פגישה צלצלו אלינו :  08-8580262 / 050-9099068

צרו קשר  אימייל  [recaptcha]

  צרו קשר


  ח.ב. איטום וציפוי במערכות מתקדמות בע"מ
  המלאכה 6 קריית מלאכי
  כתובת למשלוח דואר: ת.ד 603 , קרית מלאכי, מיקוד 8310601

  טל: 08-8580262
  נייד: 050-9099068
  פקס: 077-5558366

  hb_itum@walla.com