טלפון 08-8580262

נייד 050-9099068

מדוע להשאיר את הפירוק והפינוי של האסבסט למומחים?

למרות שאין איסור על פירוק אסבסט או פינויו באופן עצמאי (עבודה מצומצמת בלבד), חשוב לדעת שלא מדבר במקרה של פינוי פסולת שגרתי. מדובר בחומר מסוכן מאוד שההשלכות של החשיפה אליו הן גדולות ואינן מידיות. חברות מקצועיות שעוסקות בתחום של פינוי אסבסט בדרום או בצפון הארץ ידעו לטפל בחומר בצורה שלא תסכן את דיירי הבית.

כל מה שחשוב לדעת על פינוי אסבסט ופירוקו בצורה הבטוחה ביותר.

מקרה שקרה ומסוכן כפליים – פירוק אסבסט בדרום ולאחריו פינוי אסבסט בדרום

אנחנו הישראלים יודעים לעשות במו ידינו לא מעט דברים. וזה בהחלט ראוי להערכה. אבל צריך לזכור שלא כל דבר כדאי לעשות בעצמנו. צעיר היה אחראי על פירוק אסבסט בדרום באופן עצמאי, ובזה הוא לא הסתפק הוא החליט להמשיך לשלב הבא והיה אחראי גם על פינוי אסבסט בדרום. אותו בחור לא ידע ש"בגבורתו" לא רק שסיכן את עצמו ואת משפחתו, אלא סיכן בנוסף את כל האנשים שהיו בסביבת האתר שאליו פינה את הפסולת.

מה אומר החוק?

השימוש בחומר האסבסט לבנייה חדשה נאסר בשנת 2011 על ידי המשרד להגנת הסביבה, כשהמשרד פועל בשנים האחרונות למניעת מפגעי האסבסט הקיים במבנים ישנים ולצמצום הנזקים שנלווים לשימוש בו.

החוק בישראל יצא לאחר שבכל העולם התגלה כי האסבסט נמצא באוויר ועלול לגרום למחלות נשימה שונות והוכח כחומר מסרטן. התופעות, כתוצאה מחשיפה לחומר, עשויות להופיע גם לאחר שנים רבות מרגע החשיפה לחומר.

עדיין במקומות שונים בארץ קיימים מבנים ישנים, שנעשה בהם שימוש בחומר לצרכים שונים, כמו; לוחות לאריחי תקרה, חומר שמצוי בקירות, לזיפות לגגות, לצינורות ועוד.

איך מטפלים כיום באסבסט במבנים?

חשוב לדעת שבאופן עקרוני חומר האסבסט כחומר גולמי ושלם אינו מסוכן כשלעצמו. הסכנה בחומר הוא ברגע שהוא נשבר או נפגע ומייצר אבק. במקרה שכזה כדאי לפנות לחברות שמתמחות בתחום פירוק אסבסט או פינויו. יש רשימה של חברות שעוסקות בתחום, ותוכלו על פי מקום המגורים למצוא חברות פירוק אסבסט בדרום או בצפון ובמקביל רשימה דומה של חברות שמבצעות עבודות פינוי אסבסט בדרום או בצפון.

לחברות אלה יש את הידע הנדרש להכין את האזור לקראת הפירוק והפינוי, כך שתמנע חשיפה של בני הבית והשכנים לחומר המסוכן. יש לבדוק שהחברה שבחרתם קיבלה את ההסמכה הנדרשת לטפל בחומר המסוכן, ומכירה היטב את ההנחיות והתקנים לבצע את העבודה במינימום חשיפה לחומר.

חברת ח.ב – איטום וציפוי במערכות מתקדמות בע"מ מבצעת עבודות פירוק אסבסט בדרום ובנוסף פינוי אסבסט בדרום. מוזמנים לפנות אלינו כדי לפנות את החומר המסוכן בצורה הבטוחה ביותר.

לפרטים נוספים, ייעוץ וקביעת פגישה צלצלו אלינו :  08-8580262 / 050-9099068

צרו קשר  אימייל  [recaptcha]

  צרו קשר


  ח.ב. איטום וציפוי במערכות מתקדמות בע"מ
  המלאכה 6 קריית מלאכי
  כתובת למשלוח דואר: ת.ד 603 , קרית מלאכי, מיקוד 8310601

  טל: 08-8580262
  נייד: 050-9099068
  פקס: 077-5558366

  hb_itum@walla.com