טלפון 08-8580262

נייד 050-9099068

איטום מרפסות

הלמידה של העולם המגוון של איטום מרפסות עשויה להוות פתרון לא מבוטל עבור דיירים רבים, אשר נאלצים להתמודד עם תיקונים רציניים באזור זה בביתם. מרפסות ללא איטום פגיעות לנזקים רבים, אם כתוצאה מלחות גבוהה ואם כתוצאה משברים שונים, ועל כן חשוב להיערך מבעוד מועד לנזקים פוטנציאליים אלה.

מדוע יש צורך באיטום מרפסות?

בטון הנו חומר שנראה קשה, בייחוד כאשר הוא חדש. החומר נראה ככזה שלא ניתן להרוס אותו. עם זאת, במציאות, הבטון הנו נקבובי (כלומר, ניתן לחלחל או להסתנן דרכו) ולכן יכול לספוג מים. עניין זה עשוי להיראות כזניח, עד שמשקעים שונים יפגעו במרפסת. לאורך זמן, הצטברות המשקעים במרפסת תחליש את מבנה הבטון. סדקים עשויים להיראות על פני שטח הבטון, כך שמשקעים יצטברו עוד יותר. הסכנה טמונה מרגע שהמים יקפאו – מצב אשר עשוי להוביל לשבירת המרפסת ולאזור לא בטוח לשימוש.

טכניקות מגוונות לאיטום מרפסת מרוצפת, אשר מונע מהצטברות משקעים ומחדירת הלחות, מבטיחים מרפסת תקינה ובטוחה יותר לשימוש.

סוגים שונים של איטום

ישנם סוגים רבים של איטום בטון בשוק כיום, חלקם מבוססים על חומרי סיליקון ואחרים מבוססים על מים. מובן שלשני הסוגים קיימים יתרונות וחסרונות, בהם יש להתמקד לפני הרכישה. ככלל, מחיר איטום מרפסת מרוצפת איננו זול, אולם עדיף השימוש בבעלי מקצוע לצרכי חיסון בזמן ובכסף. חוסר ידע בנושא עשוי להוביל לרכישה מיותרת של חומרים ולתיקונים רבים.

איטום בטון על בסיס סיליקון –איטום זה נחשב ליקר יותר מאשר זה המבוסס על מים. עם זאת, הוא מחזיק זמן רב יותר ותדירות החלפתו נמוכה יותר. גשם פתאומי ולא צפוי, ביום שלאחר האיטום על בסיס סיליקון, אינו מושא לדאגה כפי שניתן לצפות במקרה של איטום על בסיס מים.

איטום על בסיס מים –איטום זה נחשב לקל יותר מבחינת תפעול, היות והוא נוח יותר לניקיון במקרה של דליפות.  איטום על בסיס מים נעשה בתדירות גבוהה יותר, לעתים פעמיים בשנה באזורים עם אקלים בעייתי. לאיטום זה יש יתרונות סביבתיים, ואינו כולל תופעות ריח חריפות כפי שניתן למצוא לעתים באיטום על בסיס סיליקון.

צרו קשר  אימייל  [recaptcha]

  צרו קשר


  ח.ב. איטום וציפוי במערכות מתקדמות בע"מ
  המלאכה 6 קריית מלאכי
  כתובת למשלוח דואר: ת.ד 603 , קרית מלאכי, מיקוד 8310601

  טל: 08-8580262
  נייד: 050-9099068
  פקס: 077-5558366

  hb_itum@walla.com