טלפון 08-8580262

נייד 050-9099068

מרזבים מהווים חלק ממערכת הניקוז על גגות הבתים, הם מנקזים אליהם שיירי לכלוך, עלים, מים ועוד, ובכך מונעים את הצטברותם, שעלולה להביא לנזילות וחדירת מים אל החללים הפנימיים.
כחלק מההכנה לחורף ובכלל, מומלץ לבדוק את תקינות המרזבים, שלמותם, ניקיונם ומוכנותם, היא אחד מהגורמים המסייעים לחורף חם ויבש.

אילו סוגי מרזבים קיימים?

קיימים שני סוגי מרזבים האחד פנימי והשני חיצוני. המרזב הפנימי הינו מרזב נסתר מבטון, אשר נמצא בחלל הפנימי של המבנה, ואילו המרזב החיצוני מוצמד אל המבנה מבחוץ, מגיע מראש המבנה ועד מרגלותיו, ומורכב בדרך כלל ממתכות.

מה נדרש לבדוק על מנת לוודא תקינות של המרזב והגג?

פגמים בגוף המרזב- מרזבים ישנים מורכבים ממתכות, פח, נחושת או אבץ, מרזבים חדשים מצינורות מתעשיית הפולימרים, עמידים במיוחד גם ללחצים גבוהים, כאשר קיים בגוף המרזב כמו שבר, עיקום, סדק, נדרש ואף ניתן לתקן אותו.

שיפועי הגג- אחת הדרכים, שמים ינותבו אל המרזב ובכך ינוקזו מהגג, היא באמצעות שיפועים, אשר מסיתים אותם החוצה. באמצעות הרטבת הגג, שימו לב האם המים נאגרים ישירות אל כיוון המרזב, במידה ולא כך הדבר, צרו קשר עם בעל מקצוע לטיפול בנושא חשוב זה.

גובה הקולטנים- בדיקת ראיה מספיקה במקרה זה, כדי לוודא, שאכן אין שלולית והצטברות של מים עומדים. מערכת האיטום אמורה להיות גבוהה יותר מהקולטנים.

מה נדרש על מנת לאטום את המרזב?

לאחר אבחון מצב המרזב ובעיקר הסביבה בה הוא מורכב, נדרשת התייחסות לכל ליקוי ופגם, בין אם מדובר על ניקיון המרזבים מלכלוך שהצטבר ושחרור סתימות במידת הצורך, יצירת שיפועים טובים יותר, אשר מאפשרים את הסטת המים אל מחוץ לבניין דרך המרזב, ובין אם מדובר בתיקון פגמים על ידי תיקון שברים או סדקים והחלפת רכיבים ועוד.

אחזקה שוטפת של מרזבים וביצוע ביקורת אחת לשנה תבטיח את רמת האיטום הדרושה לשמירה על סביבת מחיה יבשה וחמימה.

ח.ב חברה לביצוע עבודות איטום בגגות , מבנים, בריכות ועוד, לרבות עבודות ניקוז, ציפוי, זיפות, מרזבים ועוד, הכינו את ביתכם לחורף, וצרו עמנו קשר לקבלת ייעוץ והצעת מחיר
08-8580262, 050-9099068

צרו קשר  אימייל  [recaptcha]

  צרו קשר


  ח.ב. איטום וציפוי במערכות מתקדמות בע"מ
  המלאכה 6 קריית מלאכי
  כתובת למשלוח דואר: ת.ד 603 , קרית מלאכי, מיקוד 8310601

  טל: 08-8580262
  נייד: 050-9099068
  פקס: 077-5558366

  hb_itum@walla.com