טלפון 08-8580262

נייד 050-9099068

איטום ודליפת אוויר

איטום בגובה בבית מגן מפני נזקים פוטנציאליים רבים. חלק מנזקים אלה כוללים גם את איכות האוויר בבית, שחשובה ביותר לבריאות הכללית התקינה. הורדה בכמות האוויר אשר דולפת לתוך ומחוץ לבית הנה דרך חסכונית לשלוט בהוצאות החימום והקירור של הבית, וחשוב מכך – יוצרת סביבה פנימית בריאה יותר.

דליפת אוויר

דליפת אוויר מתרחשת כאשר אוויר מבחוץ נכנס לתוך הבית ובמקביל אוויר יוצא מפנים הבית. כניסת ויציאת האוויר נעשית דרך סדקים ופתחים שונים. מובן כי התבססות על דליפת אוויר כאמצעי אוורור איננה חכמה, שכן במזג אוויר חורפי – אוויר רב עשוי להיכנס לבית. בנוסף, במזג אוויר חם לא ייכנס מספיק אוויר – דבר שעשוי להוביל לירידה באיכות האוויר בפנים הבית. דליפות אוויר תורמות אף לבעיות לחות אשר עשויות להשפיע על עמידות המבנים. האסטרטגיה המומלצת היא להוריד את דליפת האוויר ככל הניתן, ולאפשר אוורור תקין לבית. לעתים, יש צורך באיטום נרחב אשר יכול להתבצע אך ורק דרך עבודות איטום בסנפלינג.

מחסומי אוויר

מחסומי אוויר מונעים תנועת אוויר רנדומלית דרך פתחים בבניינים. כתוצאה מכך, הם מסייעים למנוע דליפת אוויר לתוך ומחוץ לבית. למרות שהם מונעים את רוב תנועת האוויר, מחסומי האוויר אינם בהכרח מחסומי אדים. ההוספה של מחסומים אלה למבנים תלויה באקלים, ולעתים נעשית באמצעות איטום בסנפלינג. בכל מקרה, ראוי להיוועץ באנשי מקצוע אשר מכירים את סוגי הבנייה באזור. רבים מהחומרים שנעשה בהם שימוש לבניית הבית משמשים אף הם כמחסומי אוויר.

החומר הנפוץ ביותר שמשמש כמחסום אוויר הוא זה המצפה את החלק החיצוני של הבתים. חומרים אלה עשויים, בדרך כלל, מחומרים סיביים ופלסטיים.

שליטה על הלחות בבית

שליטה ברמות הלחות בבית עשויה לשפר את האפקטיביות בניסיונות האיטום. האסטרטגיות הטובות ביותר לשליטה על לחות בבית תלויות באקלים ובאופן שבו נבנה המבנה. תנועת אוויר מהווה נתח גבוה מאוד בתזוזות האדים בפתחי הבניין. אוויר נע, באופן טבעי, מאזורים בעלי לחץ גבוה לאזורים בעלי לחץ נמוך – לרוב דרך פתחים או סדקים בחזית המבנה. בנוסף לשליטה בתנועת האוויר, ניתן גם לשלוט ברמות הטמפרטורה ובכמות הלחות.

צרו קשר  אימייל  [recaptcha]

  צרו קשר


  ח.ב. איטום וציפוי במערכות מתקדמות בע"מ
  המלאכה 6 קריית מלאכי
  כתובת למשלוח דואר: ת.ד 603 , קרית מלאכי, מיקוד 8310601

  טל: 08-8580262
  נייד: 050-9099068
  פקס: 077-5558366

  hb_itum@walla.com